Міжнародна практика і стажування – дорога до професійного успіху молоді

В рамках міжнародного проекту «Міжнародна практика і стажування – дорога до професійного успіху молоді», що реалізовуватиметься в рамках програми «Капітал народний» за сприяння голови ОДА і за підтримки департаменту освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту у Польщу була направлена делегація учнів ВПУ №13 м. Івано-Франківська. Керівником групи був призначений майстер виробничого навчання з професії слюсар з ремонту автомобілів Петришин В.М. В її склад входили учні Бода М., Гірник Ю., Третяк А., Озмінський С. Поїздка відбувалась з 01.06. 2013р. по 15.06.2013р. Метою поїздки був обмін досвідом, ознайомлення з обладнанням лабораторії для промислової автоматизації. При проходженні професійної практики в лабораторії автоматизації наші учні зустрілись з молодими людьми малих промислових ліній і освоїли та написали просту програму управління. Четверо учнів і їх наставник щоденно працювали з механікою автомобіля і автоматизаціях кабінетів – повинні підготувати їх до роботи в східноєвропейській автомобільній промисловості, яка швидко розвивається і повністю автоматизовується.

Наша делегація була запрошена на конференцію, яка відбулася у навчальному закладі «Електрік», – очолює Гжегош Кенізберг, де розглядались питання «Фінансування школи – заводови «Електрік» з 2001 по 2013 роки і звіт учнів про проходження практики польських учнів у Німеччині, німецьких – у Польщі. На конференції були присутні віце-куратор департаменту освіти Польщі, віце-директор куратор Берліна по освіті, староста Нової Сулі, віце- директор Євросоюзу.
У вільний від навчально-виробничого процесу час учні знайомились з регіоном, його історією, відвідували міський музей у Нова Суль, Зелену – Гуру, Пальмовий будинок. Наші учні мали змогу проживати у сім’ях своїх ровесників у Польщі, проводити вільний час у спортзалі, комп’ютерному класі.

Часто проводились зустрічі зі студентами, які брали участь у польсько-українському обміні, грали у футбол, більярд. Дуже приємно було, що наші учні могли спілкуватися з ровесниками у Польщі польською та англійською мовами.

За результатами поїздки нашої делегації у Польщу (Нова Суль) 17 червня у методичному кабінеті ВПУ №13 відбулась пресконференція. Керівник групи Василь Михайлович разом з учнями, шо були у Польші, розповіли про свою поїздку, поділились враженнями. Вони задоволені і вважають, що така співпраця дуже корисна, і її потрібно підтримувати надалі.

7 DSCN7196DSCN7183