Польсько-український проект «Активна молодь на ринку праці”

Методист училища Дубницька Олена Осипівна брала участь в польсько-українському проекті  «Активна молодь на ринку праці – підвищення якості професійного та підприємницького навчання в українських навчальних закладах з використанням методів моделювання». Проект реалізувався Фондом Розвитку Місцевої Демократії  Малопольського Інституту Територіального Самоврядування і Адміністрації в Кракові (головний партнер) спільно з Західноукраїнським регіональним навчальним центром у Львові та Громадським центром «Ділові ініціативи» в Івано-Франківську (партнери проекту) з березня 2016 року  по грудень 2017 року.

Головна мета проекту полягає в підвищенні якості професійного і підприємницького навчання в окремих професійно-технічних навчальних закладах, в тому числі з використанням методів моделювання та адаптації їх до вимог регіональних ринків праці. Досягнення цієї мети відбувалося шляхом реалізації ряду заходів, в яких брала участь Олена Осипівна. Основними напрямами діяльності в рамках проекту були:

  • підготовка українських викладачів ПТНЗ під кутом формування ключових компетенцій (пізнавальних і самоорганізаційних, міжособистісних і підприємницьких) учнів – впровадження навчально-тренінгових модулів;
  • організація та проведення пілотних занять, використовуючи методи моделювання роботи і професійних компетенцій;
  • відкриття майстерні для проведення занять з використанням методів моделювання роботи для вибраних груп професій;
  • організація та проведення візитів-стажувань учасників проекту
  • в польських професійно-технічних навчальних закладах та закладах                       безперервної освіти;
  • участь в щорічному юнацькому міжрегіональному конкурсі «Юніор Бізнесу».

В результаті реалізації проекту було розроблено українську модель методології формування професійних компетенцій, з використанням методів моделювання, а також розроблено механізми співпраці між адміністрацією, професійно-технічними навчальними закладами та роботодавцями та шляхи їх впровадження. Проведений навчально-практичний цикл для методистів і викладачів з використанням сучасних методів навчання практичних, професійних універсальних і підприємницьких навичок в окремих групах професій.