Шутка В.І. провела лінійку на тему «Бринить, співає наша мова, гарує, тішить і бринить» – до Дня рідної мови

20.02.2017 відбулася загальноучилищна лінійка на тему «Бринить, співає наша мова, гарує, тішить і бринить» – до Дня рідної мови. Захід організувала та провела Шутка В.І. класний керівник гр. СРА 16-1.

Мета: показати учням красу й багатство рідної мови; ознайомити з історичним розвитком української мови і писемності; розвивати навички виразного читання віршів про мову; викликати бажання вивчати її, збагачувати свій словниковий запас; виховувати любов і повагу до своєї Батьківщини, свого народу, рідної мови.

Як гул століть, як шум віків,
Як бурі подих – рідна мова.
 Вишневих ніжність пелюстків,
Сурма походу світанкова,
Неволі стогін, волі спів,
Життя духовного основа.

Мова – багатство народу, її треба вивчати і берегти, щоб передати цей скарб далі, новим покоління, бо без мови немає народу.

Міжнародний день рі́дної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада1999 року в Парижі.

Українська моя рідна мово,
В кожнім твоїм слові – цілий світ!
Бачу барви у нім веселкові
І калини червоної цвіт.      

Сьогодні, 20 лютого учні та педагоги вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні, які загинули або отримали смертельні поранення від снайперів 20 лютого 2014 року під час подій Революції Гідності.Учні переглянули відео сюжети про події того часу,  прочитали вірші присвячені героям Небесної Сотні. Вшанували пам’ять загиблих Героїв Небесної Сотні хвилиною мовчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*