Крушельницька Г.Б. організувала та провела лінійку на тему «Хрещення Господнє. Йордан»

16.01.2017 відбулася загальноучилищна лінійка на тему «Хрещення Господнє. Йордан». Захід організувала та провела Крушельницька Г.Б. – класний керівник гр. КОБ14-3.

Мета заходу: поглибити знання учнів про свято Водохреща, звичаї, обряди, традиції, пов’язані з циклом Різдвяних свят.

Захід присвячений завершенню різдвяного циклу свят. Ще не встигли прийти свята як скоро вони відійдуть. Як співається в коляді: «А той третій празник – Святе Водохреща». Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його       19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення.

Там, на річці на Йордані
Там Господь Христос хрестився,
З рук Хрестителя Івана
У святій водичці вмився.

Із Хрещенням Господнім пов’язують хрещення на Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення в річці Йордан. Вийшов на берег, а з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з’явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*