Її величність Фізика! (Презентація предмета)

Вона виникла  ще до нашої ери, раніше всіх наук і навіть математики; може відповісти на всі питання щодо оточуючого світу. Саме завдяки їй літають літаки, плавають кораблі, їздять автомобілі, працюють механізми, світиться світло, працює мобільний телефон! Геніальна і  воістину велика наука фізика!

Ви не повірите, але вам усім випала честь її вивчати. Ну а щоб  ви захотіли  вивчити  цю «складнющу» науку і наше навчання було  цікавим, я Вам сьогодні презентую  ЇЇ ВЕЛИЧНІСТЬ ФІЗИКУ!

phisics-1

Отже, окрім уроків фізики, на які вам хоч-не-хоч, а ходити доведеться, в нашому училищі  проходить ще багато заходів, пов’язаних з цією наукою. Так щороку, і цей рік не є винятком ,у нас буде працювати інтелектуальний клуб «Оракул».  У ньому, щоправда, зараз безвладдя, тому що наш попередній президент, Колесник Любомир, з успіхом закінчив наше училище і зараз є студентом 2 курсу Галицької академії. Тому нам необхідно заповнити це “святе” місце. Нагадую, що вступити до клубу знавців  дуже просто:  напиши знавцям питання, опусти його в скриньку; якщо питання зіграло в інтелектуальному казино «ЩО? ДЕ? КОЛИ?», ви стаєте його дорогоцінним членом.

Але ми не тільки бавимось. Уже четвертий рік поспіль наше учнівське наукове товариство заслуховує наукові роботи  наших учнів. Яких тільки тем не стосувались ці роботи. Мені особисто сподобались такі: «Літак-підводний човен», «Проект сучасного зорельоту з міні-спортзалом», «Навчальний кабінет майбутнього», «Як відбити астероїдну атаку з космосу». А переможцями  минулого року  стали реферати на дуже серйозні теми. Так робота «Земля–космо–людина » Кухній Наталі торкнулась дуже важливих  питань цивілізацій. Непересічна робота – відеореферат про  планету Меркурій   Остаповича Мар’яна  – всім їм присвоюється звання «професор кафедри Фізики». А  Горін Наталі  вручається грамота за  найкращу наукову роботу 2010-2011 року «Людина в космосі».

Навіть якщо ви «люто» ненавидите фізику, а любите історію, літературу, малювання, у вас також є унікальний шанс стати «професором  кафедри Фізики», написавши, скажімо,  казку на тему «Одного разу зранку зникло тертя», або намалювавши  світ майбутнього, дослідивши життя і діяльність великого вченого. Можливо ваш сусід-професор «Нафти і газу» або місцевий Кулібін, який у своєму гаражі винайшов щось новеньке. Дослідіть чим він займається.

А чи знаєте ви, що у нашому місті живе і працює на кафедрі фізики Бродин Іванна Іванівна – родичка нашого знаменитого земляка академіка Бродина, який стояв на чолі групи з виготовлення оптичного квантового генератора, тобто лазера.

Шукайте цікавих людей,живіть ближче до них. Шукайте  супер-будови, супер-виробництва нашого міста, а їх, повірте, є багато (радіотелевежа, аеропорт, який, до речі, є міжнародним, фізіотерапевтичні кабінети лікарень),  і ви станете лауреатом наших нагород.

Окремою цікавою роботою з фізики є фоторепортажі. Якщо ви побачили щось цікаве, сфотографуйте, можливо це щось нове в науці!  Так ізраїльські астрономи Алон Реттер і Шломо Хеллер сфотографували у 2006 р. аномальний гама-спалах GRB 060614, який, як потім довели, був нічим іншим, як “білою дірою».

У кабінеті фізики  є хороша відеотека.  Там ви можете :
-переглянути наукові кінофільми, відеосюжети («Маглев – супер-поїзд майбутнього», «Великий андронний  колайдер»,  «Велика таємниця води», «Хаммер», «Сучасна військова техніка», «Життя без людей», астрономічні сюжети.
– виконати  віртуальну  лабораторну роботу і самостійно оцінити свої знання.
– попрацювати і скласти свою презентацію уподобаної фізичної теми. До речі, найкращою презентацією 2011 року стала робота учениці групи 14-2 Іванишин Мар’яни «Основи кінематики», за що вона нагороджується грамотою.

– колекція  наукових анекдотів))

– гумористичні закони («На тіло, занурене у ванну, діє сила телефонного дзвінка з сусідньої кімнати», «Як тільки ви в автомайстерні вимазали руки солідолом, у вас тут же в кишені задзвонить мобілка»)

Рубрика “Вчителі говорять”.
–    Ти всю пару дивишся на мене спиною
–    «Перестаньте говорити!! Тихо!!! Кулемет би мені на стіл!»
–    «Мої юні партизани – починаю допит по  попередній темі»
–    Хватить болтати а то весь клас пересаджу на першу парту
–    Ви мене засвоїли
–    Іди і скажи своїй мамі, що ти випив у вчителя всю кров.
–    Ти в туалет помочи за одне і ганчірку.
–    Мікроби попадають в  наш організм з руками

Якщо ви вмієте майструвати руками, можете зробити за кілька хвилин фізичний прилад або яку-небудь цінну річ, як наприклад, електрометр з пляшки кока-коли, ракету з чайного пакетика чи двигун з гумової кульки, то ви претендент на звання “золоті” умілі ручки кафедри фізики.

Ну а в цьому навчальному році як завжди відбудеться тиждень фізики. Якщо минулорічний  “тиждень” був присвячений автомобілям, то в цьому році ми займемося повітроплаванням. Надихнув мене на це японський щорічний конкурс  повітряних зміїв.

Автомобілями ми теж будемо займатися. Планується провести ярмарок автомобільних новинок, тому читайте журнали «Автомобіль», «Автобазар», «За кермом» і продавайте свої новинки, звичайно, за оцінки.

Грамотою  за найкращу презентацію автомобіля «Інфініті» на автосалоні-2011 нагороджуються Пятки Микола та Петро. Хлопці – готові менеджери будь-якої автомобільної фірми.

До речі, про журнали… Нещодавно вийшов до друку цікавий  журнал «Галілео». У ньому і явища, і пояснення, і прилади для домашнього експерименту (наприклад скутери). Журнал коштує зовсім недорого, і, до речі, дешевше навіть, ніж пачка цигарок! Тому робіть правильний вибір, читайте і розвивайтеся. Успіхів вам!

 
Викладач фізики – Наталя Василівна Воронюк