Викладачі Вацеба Х.В. та Зварчук М.Д. провели вечір пам’яті «Здобудеш Українську державу або згинеш в боротьбі за неї»

12.10.2017 в актовій залі проведено вечір пам’яті «Здобудеш Українську державу або згинеш в боротьбі за неї».  Захід організували та провели викладачі Вацеба Х.В. та Зварчук М.Д.

Цього року виповнюється 75 років від створення Української повстанської армії та 110 років від дня народження головнокомандувача Української повстанської армії, голови Секретаріату Української Головної Визвольної Ради Романа Шухевича.

Боротьба Української Повстанської армії та Організації українських націоналістів стала однією з найдраматичніших сторінок історії України. Сотні тисяч учасників підпілля ОУН та вояків УПА пожертвували своїм життям і свободою заради досягнення заповітної мети – Української Самостійної Соборної Держави, з честю виконавши головне правило українського націоналіста: «Здобудеш Українську Державу або згинеш у боротьбі за неї!».

Заради щастя і свободи,
Заради гідності народу,
Заради честі України –
Вшануємо синів країни,
Тих, що в нерівному бою
Свою Вітчизну захищали
І кров за неї проливали!
Згуртована патріотизмом,
Від комунізму і фашизму
УПА загонами міцними
На захист встала України!

Вшановували пам’ять героїв УПА патріотичними віршами і стрілецькими піснями. Учні училища почерпнули нові знання і факти про рух опору на теренах України в ХХ ст., який являв собою могутню військово-політичну організацію УПА.

     

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*