06.02.2018 в рамках проведення методичного тижня професій «Контролер ощадного банку» та «Офісний службовець» в каб.№12 відбулась конференція на тему «Видатні українці на банкнотах». Захід організувала та провела викладач Римарчук Л.І.
Захід присвячений відзначенню 100-річчя української національної валюти. У 1918 році Третій Універсал проголосив утворення суверенної Української Народної Республіки з власною національною валютою – гривнею. Перші банкноти національної валюти в обігу з’явилися 5 січня 1918 року (за старим стилем, 18 січня – за новим)
Однією з ознак державності є власна грошова одиниця. Для України національна грошова одиниця – віками омріяна, багатьма поколіннями виплекана ідея, що уособлює жадану незалежність, самоутвердження нації. Надто довгим, тернистим і складним виявився шлях України до суверенної гривні. Шлях, припорошений пилом століть…
Кожен народ вважає свої банкноти найкращими. Українці, не дивлячись на іронію і недовіру до гривні, все одно пишаються нею. Адже рідніше гривні для них немає. Різнокольорові, приємні на дотик папірці, та ще й з такою давньою історією! Чого ж не пишатися?
В історії української державності були великі перерви, під час цих перерв провідниками народу ставали якраз духовні лідери, котрі не завжди займали державницькі посади, але змістом своєї діяльності сягнули таких висот, які, інколи перевершували навіть роль державних діячів. Ось чому для України і її валюти якраз підходять ті особи, що їх досить вдало було відібрано в результаті тривалих дискусій на початку 90-х років. Тут і монархи доби середньовіччя, і гетьмани, і президенти, і великі майстри слова.
І не дивно, що було віддано багато часу, сил, енергії для добору персоналій, зображених на наших гривнях, бо це найважливіший елемент на грошах будь-якої країни. Сучасна грошова система зазнала разючих змін як у способі виготовлення банкнот, так і у їх зовнішньому вигляді. Ви можете взяти у руки будь-яку купюру і зауважити, що на зворотному боці знаходиться певне зображення.
Українські гривні – не тільки грошові знаки. На них, у них – наша історія і наш загнаний колись у підпілля, але збережений патріотизм.
Зацікавившись цим питанням, разом із учнями училища, ми дослідили кількість банкнот на яких зображені відомі особистості, ознайомилися з відомими пам’ятками культури, що зображені на зворотній стороні банкнот.