Вацеба Х.В. провела загальноучилищну лінійку на тему «Роман Шухевич – лицар української незалежності»

09.10.2017  в рамках проведення тижня пам’яті «Герої в пам’яті живуть» відбулася загальноучилищна лінійка на тему «Роман Шухевич – лицар української незалежності» – до 110-річчя з Дня народження генерал-хорунджого УПА Романа Шухевича. Захід організувала та провела класний керівник групи РРА 13-3 Вацеба Х.В.

Мета заходу: познайомити учнів з  основними моментами життя і боротьби легендарного командувача армії УПА, незламного борця за українську державність.

Україно моя, вічна слава всім тим,
Хто поліг у боях за твою свободу,
І віддав молоде життя
За щасливе майбутнє твоє.
Чорноземи твої і ліси стали
свідками величі духу
Патріотів твоїх незламних.
Серед них і Шухевич, який говорив:
«Я найбільше у світі люблю Україну».

Історія Української Повстанської Армії ( УПА) золотими літерами вписана в історію України. Вона вела справедливу визвольну боротьбу. Пролита кров членів УПА, не кане в забуття. Сини України! Українські повстанці!.. Вони вмирали як герої, а останніми їхніми словами були: «За тебе, свята Україно!».

З 1944 року головним ідейним ядром Українського руху Опору стала новостворена Українська Головна Визвольна Рада, а військове керівництво бойовими відділами УПА взяв у свої руки Роман Шухевич – генерал Тарас Чупринка. З того часу і аж до смерті(1950р.) Роман Шухевич керував національно-визвольною боротьбою багатотисячної УПА, збройного підпілля проти гітлерівських та більшовицьких окупантів.

   

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*