Тематичний вечір на тему «Є на світі одна країна, де червона росте калина»

21 жовтня 2014 в бібліотеці ВПУ №13 м.Івано-Франківська відбувся тематичний вечір на тему «Є на світі одна країна, де червона росте калина». Вечір організувала та провела Римарчук Л.І. (класний керівник гр. КОБ 15-3) разом з учнями групи.

Є на світі моя країна,
де червона цвіте калина.
Гори, ріки і полонина –
це моя Україна.

Метою виховного заходу було ознайомлення учнів з історією України, її символами; розвивати прагнення бути свідомим громадянином, патріотом України; виховувати любов до рідної землі; збагатити душі учнів нестримним бажанням називати себе українцем, гордістю за свій край та його багатовікову історію.
Кожен народ має свої святині, свої символи. Є вони і в нашого народу. Тополя, дуб, чорнобривці, барвінок, волошки… Та без верби і калини немає України! Вони віддавна уособлюють красу України, духовну міць її народу, засвідчують любов до рідної землі. Калина – це той символ, що пам’ять людську береже, символ безсмертя, невіддільний від життя, це наш духовний світ.
З 1999 року свято Покрови в Україні відзначається як День українського козацтва. 1942 року у цей день було офіційно утворено Українську повстанську армію, тому традиційно це також день створення УПА. Для нас українців, це свято християнське і національне, воно символізує зв’язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу.
Готуючись до заходу, учні зібрали матеріали про свято Покрови, дослідили, чому 14 жовтня – День українського козацтва та день створення УПА.
Приміщення бібліотеки прикрасили українські рушники, глечик з гілками калини, прислів’я про калину, книжкова виставка «Там бере початок Україна, де росте біля хати КАЛИНА!», яку підготувала бібліотекар Підскальна Г.І.

image007 image006 image005