Проведено мистецьке свято«Народний обряд«Вільха»

13 грудня на базі ВПУ№13м. Івано- Франківська в рамках обласного конкурсу кращих знавців традицій звичаїв та обрядів серед аматорських колективів ПТНЗ області було проведено мистецьке свято«Народний обряд«Вільха».

Народний обряд «Вільха» — традиційно вшановувався на Покутті та сягає своїм корінням XIV-XV ст. Основою обряду є історичне минуле нашого народу, а саме напади монголо- татарських орд на наші землі, що тісно переплітається із звичаями приготування селян до жнив.

Метою проведення таких заходів є поглиблення знань учнів про минуле нашого народу, його звичаї, традиції, виховання поваги до Батьківщини та любові до рідного краю.

vilha00002

У всіх народів світу існує повір’я, що того, хто забув звичаї своїх батьків, карають люди і Бог, тому що звичаї народу — це ті прикмети, за яким народ розпізнають не тільки в сучасному, а й в історичному минулому.

Звичаї — неписані закони, якими керуються у найменших щоденних і найбільших загальнонаціональних справах. Тому такі свята є подорожжю у минуле, щоб збагатити кругозір дітей та відновити історичну пам’ять. Бо той, хто не знає минулого — не вартий майбутнього.