«Плекатимеш мову – цвістимуть слова»

09.11.2015 відбулася загальноучилищна лінійка на тему «Плекатимеш мову – цвістимуть слова» – до Дня української писемності і мови. Захід організувала та провела класний керівник групи КОБ 14-3, викладач української мови Шутка В.І. Основною метою якого було поглибити знання учнів про день української писемності і мови та усвідомити багатство, красу, розмаїття української мови, виховати любов до рідної мови, слова, духовних надбань. Учні ознайомили присутніх з історією виникнення свята, декламували вірші.

О слово рідне! України слово!
Богдана мудрість і Тараса заповіт.
І гул століть, і сьогодення гомін
В тобі злились, як духи моноліт.

Мова – це своєрідна візитна картка кожної людини, за якою судять про її освіченість, ерудицію, начитаність. Знання мови потрібні кожній людині в її повсякденному житті: без них не можна глибоко збагнути почуте або прочитане, вправно користуватися рідним словом.

Коли ти плекаєш слово,
Йде воно, як злотонить;
Калиново й барвінково
Рідна мова пломенить.
Коли мовиш, як належить,
Слово чисте, мов роса…
І від тебе теж залежить
Мови рідної краса.

  Д. Білоус

Мова – то цілюще джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги. Століттями мова народу була тією повноводою річкою, яку ми називаємо поезією. Поетична грань живе в слові, і слово немислиме без неї, як немислима річка без води. Рідна мова запашна, співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики і квіткових пахощів.

vpu13_09112015_03

vpu13_09112015_04

vpu13_09112015_01