Мова – це віконце, через яке ми бачимо світ

22.02.2016 відбулася загальноучилищна лінійка на тему “Мова – це віконце, через яке ми бачимо світ” – до Міжнародного Дня рідної мови. Захід організувала та провела класний керівник групи РРА 13-3 Тарасюк Л.О.

21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Від раннього дитинства й упродовж усього життя людина пов’язана з мовою. Мова відрізняє людину та підіймає її над усім світом. Опановувати  мову  людина  починає  з  дня  народження.  Спочатку – прислухаючись  до  слів  матері,  рідних,  згодом – вимовляє  звуки,  склади, слова.  Протягом   життя –  змалку  і  до  останнього  подиху – людину  супроводжує  мова.

Мова кожного народу,
Неповторна і — своя.
В ній гримлять громи в негоду,
В житі — трелі солов’я.
На своїй природній мові
І потоки гомонять,
Зелен-клени у діброві
По-кленовому шумлять.

 Століттями мова народу була тією повноводною річкою, яку ми називаємо народною мудрістю Цей струмінь живе в слові, і слово не мислиме без неї, як не мислима річка без води. Рідна мова! Запашна співуча, гнучка, милозвучна, сповнена музики та квіткових пахощів. Рідне слово… воно бринить, хвилює душу, бо мова українська – невичерпне джерело, скарбниця народного духу.