Літературний вечір на тему «Вона одна у нас така, уся співуча і дзвінка!» – до Міжнародногодня рідної мови

24.02.2015 в бібліотеці ВПУ№13 відбувся літературний вечір на тему «Вона одна у нас така, уся співуча і дзвінка!» – до Міжнародногодня рідної мови. Захід організувала та провела Тарасюк Л.О., класний керівник групи РРА 13-2.

Метою заходу було ознайомлення учнів зі скарбами української мови, розкриття поняття «патріотизм», «любов до рідної мови». Учасники заходу ознайомились з історією розвитку і становлення української мови.

Над всі багатства і припливи мод
Шануймо мову серцем і вустами.

За рішенням ЮНЕСКО – 21  лютого всі народи Землі відзначають Міжнародний день рідної мови.   Рідною прийнято вважати мову нації, мову предків, яка пов’язує людину з її народом, з попередніми поколіннями, їхніми духовними надбаннями. Для нас найближчою і найріднішою є українська мова. Це неоціненна спадщина,  з якою ми не розлучаємося протягом усього життя.

Мова народу – найкращий цвіт його духовного життя. Покоління народу проходять одне за одним, а результати їх життя залишаються в мові як спадщина для нащадків. У скарбницю рідного слова складають усі покоління плоди серця, історичних подій, вірування, погляди, своє горе й радість.

Байдужим на заході не залишився ніхто, адже культура кожного народу закодована в його мові, без знання якої неможливо стати повноцінним громадянином України.

У бібліотеці оформлено тематичну викладку матеріалів «Плекаймо в серці кожне гроно – прозоре диво калинове».

 vpu13_250215_01 vpu13_250215_02 vpu13_250215_04 vpu13_250215_05