Лінійка на тему “Добро і милосердя Святого Миколая”

19.12.2016 відбулася загальноучилищна лінійка на тему “Добро і милосердя Святого Миколая”. Захід організувала та провела Букатюк Ю.В.  – викладач англійської мови.

Метою заходу було:  ознайомлення учнів з одним із найулюбленіших християнських свят – днем Святого  Миколая та народними традиціями, звичаями, пов’язаними з ним; розкрити  історію даного народного свята, а також показати красу та мудрість українського  народу

Святий Миколай є у великій пошані в нашого народу. У цьому святі закодована історія життя людини, яка прославилася своєю добротою, чуйністю, милосердям. Тому відродження та вшанування українських традицій є одним із вагомих чинників всебічного виховання учнівської молоді.

19 грудня в сиву давнину український народ відзначав день Святого Миколая. Цей день був особливо урочистим. Вважалося, що цей святий є захисником усіх бідних і знедолених. Та найбільше його вшановували діти, для яких він був почесним охоронцем.

В Україні, особливо в західних областях, до цього дня було прийнято добре готувались. Ввечері Миколай заходив до оселі з подарунками. Якщо діти спали, Миколай клав подарунки їм під подушку.

Вручаючи кожному окремо гостинець, Святий Миколай згадував усе те добре, що зробила дитина протягом року, і соромив за нечемні вчинки, ще й клав різочки для неслухняних дітей. Відтак діти свято вірили в існування цього доброго захисника і намагалися не гнівити Святого Миколая, який знає про все.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*