Лінійка на тему “Архітектурні пам’ятки краю” – до Міжнародного дня пам’яток та визначних місць

vpu13_11042016_04

11.04.16 відбулася загальноучилищна лінійка на тему “Архітектурні пам’ятки краю” – до Міжнародного дня пам’яток та визначних місць. Захід організувала класний керівник групи РРА13-2 Гриник Ю.І.

Мета заходу:  виховувати любов до рідного краю, розширювати знання учнів про архітектурні пам’ятки, прививати естетичні смаки, історичну пам’ять до архітектурних надбань нашого краю; познайомити учнів з найвідомішими архітектурними пам’ятками; коротко розповісти їх історію, вчити помічати особливості цих споруд.

Івано-франківська архітектурна спадщина має давні європейські корені і є ознакою нашої центральноєвропейської ідентичності, але заразом і самобутності. Нині Івано-Франківськ є тим українським містом, де зосереджено особливо багато пам’яток церковної архітектури та монументального мистецтва.

Всього на обліку в міській організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури сьогодні перебуває 750 пам’яток, у тому числі 99 – історії, 40 – мистецтва, 5 – археології і 606 – архітектури та містобудування. На сьогодні в місті налічується шість пам’яток національного значення. Це – колегіальний костьол Найсвятішої Діви Марії 1703 р. побудови (нині в цьому приміщенні Художній музей), костьол єзуїтів 1729 р. (тепер собор Св. Воскресіння), Колегія єзуїтів 1742 р., Вірменський костьол 1762 р. (нині собор Святої Покрови), збудований 1767 р. пивоварний завод, але він, на жаль, уже втрачений як перше промислове підприємство міста. Недавно і меморіальному скверові за готелем «Надія» надали як пам’ятці цей найвищий статус.