Класний керівник групи КОБ 14-1 Крушельницька Г.Б. провела відкриту виховну годину на тему «Вишитий рушник – національний оберіг українця»

30.11.2017  в кабінеті №40 класний керівник групи КОБ 14-1 Крушельницька Г.Б. провела відкриту виховну годину на тему «Вишитий рушник – національний оберіг українця».

Мета заходу: ознайомити учнів з оберегом української родини – рушником, із значенням його в побуті; навчити їх читати візерунки; виховувати глибокі почуття любові до батьків, пошани до людей праці; виробити душевну потребу берегти рушник як сімейний скарб, бажання вишивати рушник.

У невичерпній скарбниці духовної культури українського народу є особлива, винятково важлива її частина – народна вишивка. Вона виникла з потреби бачити, відчувати й творити красу власними руками.

Вишивка – це духовний символ нашого народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Вона приваблює красою кольорових сполучень, різноманітністю орнаментів та високим рівнем майстерності.

Вишивала мати рушники
Золотими, синіми нитками.
Ткались візерунки з-під руки,
І нитки снувалися з думками.

Присутні мали змогу поринути у чудовий світ української культурної спадщини, дізнатись багато нового та цікавого про оберіг українського народу – вишитий рушник.

І пам’ятаймо, що українська вишивка – то є наш скарб, без якого не може існувати ні народ, ні Україна як держава.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*