29 січня та 1 лютого викладач історії Майдан Сергій Ігорович провів виховні заходи з учнями груп РК 17-2, СРА 16-1, СЕА 15-2 «Залізним кроком у віки герої Крут ідуть»

29 січня та 1 лютого викладач історії Майдан Сергій Ігорович провів виховні заходи з учнями груп РК 17-2, СРА 16-1, СЕА 15-2 «Залізним кроком у віки герої Крут ідуть»

103 річниця бою під Крутами
29 січня в Україні відзначається 103-тя річниця бою під Крутами, який для Українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.

Бій під Крутами відбувся на залізничній станції Крути, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. Він тривав 5 годин між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та загоном з київських студентів і бійців вільного козацтва у складі близько чотирьох сотень вояків.

Завдяки звитязі та сміливості українських вояків ворожий наступ більшовиків на Київ було зупинено на декілька днів. В цей час відбувалися переговори між Українською Народною Республікою і країнами Четверного союзу. 9 лютого 1918 року Брестський мирний договір було підписано. Він означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин

Тогочасні події показали, що:

– бій під Крутами став успішною оборонною операцією. Це дало змогу представникам Української Народної Республіки підписати Брестський мирний договір із країнами Четверного союзу;

– Брестський мир означав визнання самостійної Української Народної Республіки суб’єктом міжнародних відносин;

– незалежність Української Народної Республіки довелося захищати від російської військової агресії, на початках силами добровольчих формувань;

– згодом українські війська за підтримки німецьких та австро-угорських (завдяки Брестському договору) звільнили від більшовиків всю територію України;

– події Української революції засвідчили: державність без армії неможлива;

– сміливість та жертовність крутянців зробила їх прикладом для майбутніх поколінь захисників України. З ними порівнюють захисників Донецького аеропорту в теперішній російсько-українській війні. Тому Героїв Крут в публіцистиці часто називають “першими кіборгами”. Цей подвиг став легендою, символом героїзму та жертовності молодого покоління в боротьбі за свободу і незалежність українського народу, взірцем палкої любові та відданості Батьківщині.

Звитяга та хоробрість українців в різні роки показувала, що дух свободи та любов до своєї землі спонукали українців йти на величні подвиги та жертви заради своєї батьківщини. Цей День, не дивлячись ні на що, назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. То ж вшануймо подвиг українських юнаків, які загинули, захищаючи свою державу. Відвага та самопожертва кількох сотень військових курсантів, студентів, гімназистів стали справжнім прикладом для наступних поколінь борців за незалежність.

Пам’ятаймо наших героїв!

Слава Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*