21 лютого 2020 в музеї-меморіалі “Дем’янів Лаз” учні та педагоги ВПУ№13 м.Івано-Франківська та Католицької ЗОШ-гімназії ІІ-ІІІ ступенів св. В. Великого вшанували пам’ять учасників Євромайдану та Революції Гідності

У п’ятницю, 21 лютого 2020 в музеї-меморіалі “Дем’янів Лаз” учні та педагоги ВПУ№13 м.Івано-Франківська та Католицької загальноосвітньої школи-гімназії ІІ-ІІІ ступенів св. Василія Великого вшанували пам’ять учасників Євромайдану та Революції Гідності, усіх, хто боровся за вільний вибір шляху розвитку нашої країни у 2013-2014 рр. Значної частини з них уже немає з нами. Мова йде передусім про Героїв Небесної Сотні, що поклали свої мужні та світлі серця за наше сьогодення…

Однак ті, що врятувались, у сьогоднішні важкі часи продовжують справу, розпочату ще там, здавалося б так недавно це було, на Майдані в листопаді 2013 р. До числа таких належить, зокрема, Ігор Чернецький – людина “мужнього та мудрого серця”, який, пройшовши Майдан, Дебальцеве, сьогодні опікується реабілітацією наших побратимів воїнів АТО/ООС у створеному ним же Центрі для учасників АТО та їхніх сімей “Бандерівський Схрон”, що знаходиться в с. Клубівці поблизу Івано-Франківська.

П. Ігор  охоче поділився із присутніми своїми спогадами про оборону Майдану в грудні 2013 р., яку він ніс, командуючи Михайлівською сотнею, про протистояння із силовиками та “тітушками” в ніч із 18 на 19 лютого 2014 р., коли отримав травми несумісні із життям. Про це він, нагороджений орденом “За мужність”, говорив скромно та неохоче. Аудиторією цього вечора в більшій масі були учні Вищого професійного училища # 13 м. Івано-Франківська на чолі з викладачами цього закладу. Саме цим молодим юнакам за кілька літ вступати в самостійне доросле життя, де однією із ключових проблем постане оборона своєї Батьківщини Тому досвід п. Ігора є неоціненний і безперечно знадобиться молодим хлопцям. В цей вечір пролунали також патріотичні, журливі, сентиментальні вірші до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні. Усім щиро вдячні, хто був особливо активний в цей день та вшанував пам’ять учасників революційних подій на Майдані 2013-2014 рр. читанням та декламуванням поезії, подекуди навіть власної. А до таких належать учні Вищого професійного училища № 13 Ходарєв Дмитро, Дирда Олег, Зварич Назарій, а також “дівочий склад” поетичних читань: учениці Католицької загальноосвітньої школи-гімназії Il-lll ступенів св. Василія Великого (м. Івано-Франківськ) Лапіна Юлія, Оношко Юлія, Козакевич Анна. Також щиро вдячні духовенству місцевої Свято-Троїцької церкви, що відслужило панахиду за загиблими учасниками АТО, які поховані на кладовищі поблизу музею-меморіалу.

Учні ВПУ№13 віддали шану, вшанувавши пам’ять загиблого воїна АТО, учня нашого училища Тарасу Шевченку, який похований на кладовищі поблизу музею-меморіалу.

Горить свіча і пам’яті сльоза,
Додолу з неї краплями стікає,
Земля ридає, плачуть небеса,
Героїв Україна пам’ятає..
Слава Україні!
Героям Слава!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*