У ВПУ №13 відкрили музей “Галицька світлиця”

14.02.2017 у приміщенні вищого професійного  училища №13 відкрили музей “Галицька світлиця”, де зібрані експонати з побуту наших предків.

14 лютого 2017 року міський голова Руслан Марцінків спільно із депутатом міської ради Романом Харуком та дирекцією ВПУ№13 урочисто відкрили “Галицьку світлицю”. Силами учнів та педагогічного колективу зібрано колекцію експонатів побуту та декоративно-прикладного мистецтва. Також до втілення в життя ідеї долучилися і звичайні мешканці мікрорайону “Пасічна”. Принесли речі, які їм передавалися у спадок з діда-прадіда. Це – і дитячі колиски, і бабусине намисто, і сакральні образи святих.

Створенню цього музею передувала клопітка робота учнів, педагогічних працівників, батьків. Ідею про відкриття такого  музею схвалив і підтримав директор училища Мирослав Петрович Данилюк.

Допомогу у створенні нашого музею, примноженні матеріальної  бази надав депутат міської ради Роман Романович  Харук.

Переступивши поріг музею ви побачите вишиті рушники, автентичний національний одяг, стародавні предмети побуту і знаряддя праці.А також розмаїття керамічного посуду: горщики і глечики, миски і макітри , полумиски і горнятка.

В народному побуті минулих століть поряд з керамічним посудом  також використовувався – дерев’яний : ложки, миски і тарелі, ступки , коновки і стільниці, маслобійки, діжі і діжечки, прялки, веретена і чесалки, ночви і маглівниці.

Знайомство учнів з історією, культурою українського народу, з народними промислами, з побутом українців в різний час, виховання патріотизму – мета створення музею.

Урочисте відкриття музею розпочалося святковим концертом, який  підготували учні училища.

За українськими традиціями гостей зустрічали хлібом – сіллю.

В день відкриття музею Чорноус Ф.В.(заступник директора з ВР) провів для відвідувачів першу в історії музею екскурсію..

Музей та його експонати освятив отець Віталій – священник церкви Святого Димитрія, що у Пасічній.

Двері “Галицької світлиця” відчинені для всіх відвідувачів.

                        

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*
*